Manufacturer No:IR31CE
Manufacturer:Amphenol
Type:Air Quality Sensors
Description:Air Quality Sensors 19mm 0-5% CO2 Infrared Gas Sensor
RFQ

CLOSE
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer: | Amphenol |
| Product Category: | Air Quality Sensors |
| RoHS: | Details |
| Type: | Gas Sensor |
| Sensor Type: | Carbon Dioxide (CO2) |
| Maximum Operating Temperature: | + 55 C |
| Minimum Operating Temperature: | - 20 C |
| Operating Supply Voltage: | 3 V to 5 V |
| Brand: | Amphenol SGX Sensortech |
| Current Rating: | 60 mA |
| Mounting Style: | Through Hole |
| Product Type: | Air Quality Sensors |
| other: | 1 |
| Subcategory: | Sensors |
| Supply Voltage - Max: | 5 V |
| Supply Voltage - Min: | 3 V |
HOT
SHT35-DIS-B2.5kS
Brand:Sensirion

VQ21TBJ
Brand:Amphenol SGX Sensortech

SGX-4O3-20
Brand:Amphenol SGX Sensortech

SGX-4H2S-100
Brand:Amphenol SGX Sensortech

455-00060
Brand:Laird Connectivity

APC1001U
Brand:ScioSense

SHT45-AD1B-R3
Brand:Sensirion

SGX-4NH3-300
Brand:Amphenol SGX Sensortech

PS4-O3-5
Brand:Amphenol SGX Sensortech

SHT40A-FD1B-R2
Brand:Sensirion
Hong Kong: 852-26713361
Shen Zhen: 0755-21913499
Email:sales@sanxi-pro.com






