Manufacturer No:SGX-4NO2
Manufacturer:Amphenol
Type:Air Quality Sensors
Description:Air Quality Sensors 4 Series Nitrogen Dioxide Sensor-30ppm
RFQ

CLOSE
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer: | Amphenol |
| Product Category: | Air Quality Sensors |
| RoHS: | Details |
| Type: | Gas Sensor |
| Sensor Type: | Nitrogen Dioxide (NO2) |
| Maximum Operating Temperature: | + 50 C |
| Minimum Operating Temperature: | - 30 C |
| Operating Supply Voltage: | 1.3 V |
| Brand: | Amphenol SGX Sensortech |
| Current Rating: | 1 A |
| Mounting Style: | Through Hole |
| Product Type: | Air Quality Sensors |
| other: | 10 |
| Subcategory: | Sensors |
| Supply Voltage - Max: | 1.3 V |
| Unit Weight: | 0.361805 oz |
HOT
SGX-4OX-ROHS
Brand:Amphenol SGX Sensortech

SGX-7NO2
Brand:Amphenol SGX Sensortech

PS1-CO-100
Brand:Amphenol SGX Sensortech

T9501
Brand:Amphenol Advanced Sensors

SGX-HCL-30
Brand:Amphenol SGX Sensortech

SGX-BR2-5
Brand:Amphenol SGX Sensortech

PS1-SO2-50
Brand:Amphenol SGX Sensortech

HPMA115C0-004
Brand:Honeywell

PS1-VOC-200
Brand:Amphenol SGX Sensortech
HDC3021QDEHRQ1
Brand:Texas Instruments
Hong Kong: 852-26713361
Shen Zhen: 0755-21913499
Email:sales@sanxi-pro.com






