Manufacturer No:PID-10.6eV-10KB
Manufacturer:Amphenol
Type:Air Quality Sensors
Description:Air Quality Sensors PID sensor 10.6eV lamp MDL 500ppb Range 10Kppm 3.6 to 10V supply
RFQ

CLOSE
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer: | Amphenol |
| Product Category: | Air Quality Sensors |
| RoHS: | Details |
| Type: | Gas Sensor |
| Sensor Type: | Total Volatile Organic Compound (TVOC) |
| Maximum Operating Temperature: | + 65 C |
| Minimum Operating Temperature: | - 40 C |
| Operating Supply Voltage: | 3.6 V to 10 V |
| Output Voltage: | 3.2 V |
| Brand: | Amphenol SGX Sensortech |
| Current Rating: | +/- 20 mA to +/- 32 mA |
| Mounting Style: | PCB Mount |
| Product Type: | Air Quality Sensors |
| Sensitivity: | 10 kPPM |
| other: | 1 |
| Subcategory: | Sensors |
| Supply Voltage - Max: | 10 V |
| Supply Voltage - Min: | 3.6 V |
HOT
HIH-4021-004
Brand:Honeywell

STC31-R3
Brand:Sensirion

SGX-4NH3-1000
Brand:Amphenol SGX Sensortech

SGX-4NH3-300
Brand:Amphenol SGX Sensortech

BME688
Brand:Bosch Sensortec

SHT40I-BD1B-R3
Brand:Sensirion

USEQGSEAC82180
Brand:KEMET

SEN0322
Brand:DFRobot

SGX-HF-10
Brand:Amphenol SGX Sensortech

HPP845E131R5
Brand:Measurement Specialties
Hong Kong: 852-26713361
Shen Zhen: 0755-21913499
Email:sales@sanxi-pro.com






