Manufacturer No:SGX-7CO
Manufacturer:Amphenol
Type:Air Quality Sensors
Description:Air Quality Sensors 7 Series CO sensor fixed app - 1000ppm
RFQ

CLOSE
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer: | Amphenol |
| Product Category: | Air Quality Sensors |
| RoHS: | Details |
| Type: | Gas Sensor |
| Sensor Type: | Carbon Monoxide (CO) |
| Maximum Operating Temperature: | + 50 C |
| Minimum Operating Temperature: | - 30 C |
| Operating Supply Voltage: | 1.3 V |
| Brand: | Amphenol SGX Sensortech |
| Current Rating: | 1 A |
| Mounting Style: | Through Hole |
| Product Type: | Air Quality Sensors |
| other: | 1 |
| Subcategory: | Sensors |
| Unit Weight: | 1.372069 oz |
HOT
PS1-SO2-50
Brand:Amphenol SGX Sensortech

PS4-O3-5
Brand:Amphenol SGX Sensortech

SGX-4NO-250
Brand:Amphenol SGX Sensortech

SGP40-D-R4
Brand:Sensirion

SHT41-AD1F-R2
Brand:Sensirion

PS1-H2-1000
Brand:Amphenol SGX Sensortech

SCD41-D-R2
Brand:Sensirion

SGX-BLD1
Brand:Amphenol SGX Sensortech

SEN0321
Brand:DFRobot

PS1-VOC-200
Brand:Amphenol SGX Sensortech
Hong Kong: 852-26713361
Shen Zhen: 0755-21913499
Email:sales@sanxi-pro.com






