Manufacturer No:PID-10.6eV-3B
Manufacturer:Amphenol
Type:Air Quality Sensors
Description:Air Quality Sensors PID sensor 10.6eV lamp MDL 0.5ppb Range 3ppm 3.6 to 10V supply
RFQ

CLOSE
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer: | Amphenol |
| Product Category: | Air Quality Sensors |
| RoHS: | Details |
| Type: | Gas Sensor |
| Sensor Type: | Total Volatile Organic Compound (TVOC) |
| Maximum Operating Temperature: | + 40 C |
| Minimum Operating Temperature: | 0 C |
| Operating Supply Voltage: | 3.6 V to 10 V |
| Output Voltage: | 3.2 V |
| Brand: | Amphenol SGX Sensortech |
| Current Rating: | +/- 20 mA to +/- 32 mA |
| Mounting Style: | PCB Mount |
| Product Type: | Air Quality Sensors |
| Sensitivity: | 3 PPM |
| other: | 1 |
| Subcategory: | Sensors |
| Supply Voltage - Max: | 10 V |
| Supply Voltage - Min: | 3.6 V |
HOT
SHT41-AD1B-R2
Brand:Sensirion

APC1001U
Brand:ScioSense

PS1-O3-5
Brand:Amphenol SGX Sensortech

PS1-VOC-200
Brand:Amphenol SGX Sensortech

SGX-7CO
Brand:Amphenol SGX Sensortech

BME688
Brand:Bosch Sensortec

SGX-7NO-100
Brand:Amphenol SGX Sensortech

PID-10.6eV-3B
Brand:Amphenol SGX Sensortech

SGX-4NH3-1000
Brand:Amphenol SGX Sensortech

DX80N9Q45THA
Brand:Banner Engineering
Hong Kong: 852-26713361
Shen Zhen: 0755-21913499
Email:sales@sanxi-pro.com






