Manufacturer No:VQ548ZD/W
Manufacturer:Amphenol
Type:Air Quality Sensors
Description:Air Quality Sensors 3.0V- VQ48 Pellistor VQ500 Hd for Mining
RFQ

CLOSE
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer: | Amphenol |
| Product Category: | Air Quality Sensors |
| RoHS: | Details |
| Type: | Gas Sensor |
| Sensor Type: | Flammable Gas |
| Maximum Operating Temperature: | + 55 C |
| Minimum Operating Temperature: | - 40 C |
| Operating Supply Voltage: | 3 V |
| Brand: | Amphenol SGX Sensortech |
| Current Rating: | 67 mA to 80 mA |
| Mounting Style: | Through Hole |
| Product Type: | Air Quality Sensors |
| other: | 1 |
| Subcategory: | Sensors |
| Supply Voltage - Max: | 4.25 V |
| Supply Voltage - Min: | 3 V |
HOT
DX80N9Q45THA
Brand:Banner Engineering
HDC3021QDEHRQ1
Brand:Texas Instruments

PS4-H2S-100
Brand:Amphenol SGX Sensortech

T9501
Brand:Amphenol Advanced Sensors

SHT45-AD1B-R3
Brand:Sensirion

SEN0322
Brand:DFRobot

PS4-HCHO-5
Brand:Amphenol SGX Sensortech

EC4-20-SO2
Brand:Amphenol SGX Sensortech

SHT40A-FD1B-R2
Brand:Sensirion

HIH7121-021-001
Brand:Honeywell
Hong Kong: 852-26713361
Shen Zhen: 0755-21913499
Email:sales@sanxi-pro.com






