Manufacturer No:PS1-O3-100
Manufacturer:Amphenol
Type:Air Quality Sensors
Description:Air Quality Sensors Ozone 100ppm
RFQ

CLOSE
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer: | Amphenol |
| Product Category: | Air Quality Sensors |
| RoHS: | Details |
| Type: | Gas Sensor |
| Sensor Type: | Ozone (O3) |
| Maximum Operating Temperature: | + 55 C |
| Minimum Operating Temperature: | - 40 C |
| Operating Supply Voltage: | 3.3 V to 5.5 V |
| Brand: | Amphenol SGX Sensortech |
| Current Rating: | 5 mA |
| Mounting Style: | PCB Mount |
| Product Type: | Air Quality Sensors |
| other: | 20 |
| Subcategory: | Sensors |
| Supply Voltage - Max: | 5.5 V |
| Supply Voltage - Min: | 3.3 V |
HOT
MP7227-R
Brand:Amphenol SGX Sensortech

MiCS-VZ-89TE
Brand:Amphenol SGX Sensortech

CHS-MSS
Brand:TDK

HPP845E131R5
Brand:Measurement Specialties

PS4-CO-1000
Brand:Amphenol SGX Sensortech

PID-10.6eV-40B
Brand:Amphenol SGX Sensortech

USEQGSEAC82180
Brand:KEMET
HS4011
Brand:Renesas Electronics

EC4-500-CO
Brand:Amphenol SGX Sensortech

SHT41I-AD1B-R2
Brand:Sensirion
Hong Kong: 852-26713361
Shen Zhen: 0755-21913499
Email:sales@sanxi-pro.com






