Manufacturer No:PID-10.0eV-100B
Manufacturer:Amphenol
Type:Air Quality Sensors
Description:Air Quality Sensors PID sensor 10.0eV lamp MDL 5ppb Range 100ppm 3.6 to 10V supply
RFQ

CLOSE
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer: | Amphenol |
| Product Category: | Air Quality Sensors |
| RoHS: | Details |
| Type: | Gas Sensor |
| Sensor Type: | Total Volatile Organic Compound (TVOC) |
| Maximum Operating Temperature: | + 65 C |
| Minimum Operating Temperature: | - 40 C |
| Operating Supply Voltage: | 3.6 V to 10 V |
| Output Voltage: | 3.2 V |
| Brand: | Amphenol SGX Sensortech |
| Current Rating: | +/- 20 mA to +/- 32 mA |
| Mounting Style: | PCB Mount |
| Product Type: | Air Quality Sensors |
| Sensitivity: | 100 PPM |
| other: | 1 |
| Subcategory: | Sensors |
| Supply Voltage - Max: | 10 V |
| Supply Voltage - Min: | 3.6 V |
HOT
BME688
Brand:Bosch Sensortec

SHT40I-HD1B-R2
Brand:Sensirion

PS1-H2-1000
Brand:Amphenol SGX Sensortech

DX80N9Q45THA NB
Brand:Banner Engineering

SHT40I-BD1B-R3
Brand:Sensirion

SHT40A-AW1B-R2
Brand:Sensirion

USEQGSEAC82180
Brand:KEMET

EC4-500-CO
Brand:Amphenol SGX Sensortech

HTU21D
Brand:Measurement Specialties
HDC3021QDEHRQ1
Brand:Texas Instruments
Hong Kong: 852-26713361
Shen Zhen: 0755-21913499
Email:sales@sanxi-pro.com






