Manufacturer No:VQ546M
Manufacturer:Amphenol
Type:Air Quality Sensors
Description:Air Quality Sensors Neg.Polarity TC Gas Sensor Helium and H2
RFQ

CLOSE
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer: | Amphenol |
| Product Category: | Air Quality Sensors |
| RoHS: | Details |
| Type: | Gas Sensor |
| Sensor Type: | Flammable Gas |
| Maximum Operating Temperature: | + 55 C |
| Minimum Operating Temperature: | - 40 C |
| Operating Supply Voltage: | 3 V to 4.25 V |
| Brand: | Amphenol SGX Sensortech |
| Mounting Style: | Through Hole |
| Product Type: | Air Quality Sensors |
| other: | 25 |
| Subcategory: | Sensors |
| Supply Voltage - Max: | 4.25 V |
| Supply Voltage - Min: | 3 V |
| Unit Weight: | 1.578863 oz |
HOT
VQ546M
Brand:Amphenol SGX Sensortech

T6793
Brand:Amphenol Advanced Sensors

SGX-HF-10
Brand:Amphenol SGX Sensortech

SEN0322
Brand:DFRobot

PS1-HCHO-1-MOD
Brand:Amphenol SGX Sensortech

MiCS-VZ-89TE
Brand:Amphenol SGX Sensortech

SGX-4O3-20
Brand:Amphenol SGX Sensortech

VQ10SB
Brand:Amphenol SGX Sensortech

EC4-20-SO2
Brand:Amphenol SGX Sensortech

SGX-BLD2
Brand:Amphenol SGX Sensortech
Hong Kong: 852-26713361
Shen Zhen: 0755-21913499
Email:sales@sanxi-pro.com






