Manufacturer No:VQ548MP
Manufacturer:Amphenol
Type:Air Quality Sensors
Description:Air Quality Sensors 4 MEMS Pellistor Flammable Gas Sensor
RFQ

CLOSE
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer: | Amphenol |
| Product Category: | Air Quality Sensors |
| RoHS: | Details |
| Type: | Gas Sensor |
| Sensor Type: | Flammable Gas |
| Maximum Operating Temperature: | + 60 C |
| Minimum Operating Temperature: | - 40 C |
| Operating Supply Voltage: | 2.9 V to 3.1 V |
| Brand: | Amphenol SGX Sensortech |
| Current Rating: | 39 mA to 47 mA |
| Mounting Style: | Through Hole |
| Product Type: | Air Quality Sensors |
| Series: | VQ500 |
| other: | 25 |
| Subcategory: | Sensors |
| Supply Voltage - Max: | 3.1 V |
| Supply Voltage - Min: | 2.9 V |
HOT
SGX-4NO2-2E
Brand:Amphenol SGX Sensortech
HDC3021QDEHRQ1
Brand:Texas Instruments

HS3001
Brand:Renesas Electronics

SHT41A-AD1B-R2
Brand:Sensirion

HIH-4021-004
Brand:Honeywell

EC4-2000-SO2
Brand:Amphenol SGX Sensortech

BME688
Brand:Bosch Sensortec
SHT40I-HD1F-R2
Brand:Sensirion

SHT20
Brand:Sensirion

EC4-1000-H2
Brand:Amphenol SGX Sensortech
Hong Kong: 852-26713361
Shen Zhen: 0755-21913499
Email:sales@sanxi-pro.com






