Manufacturer No:DS2430A+
Manufacturer:Analog Devices Inc.
Type:EEPROM
Description:EEPROM 256-Bit 1-Wire EEPROM
RFQ

CLOSE
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer: | Analog Devices Inc. |
| Product Category: | EEPROM |
| RoHS: | Details |
| Mounting Style: | Through Hole |
| Package / Case: | TO-92-3 |
| Interface Type: | 1-Wire |
| Memory Size: | 256 bit |
| Organization: | 32 x 8 |
| Supply Voltage - Min: | 2.8 V |
| Supply Voltage - Max: | 5.25 V |
| Minimum Operating Temperature: | - 40 C |
| Maximum Operating Temperature: | + 85 C |
| Maximum Clock Frequency: | - |
| Access Time: | - |
| Data Retention: | 40 Year |
| Supply Current - Max: | 500 uA |
| Series: | DS2430A |
| Packaging: | Bulk |
| Active Read Current - Max: | 500 uA |
| Brand: | Analog Devices / Maxim Integrated |
| Height: | 4.95 mm (Max) |
| Length: | 4.95 mm (Max) |
| Operating Supply Voltage: | 3.3 V 5 V |
| Product Type: | EEPROM |
| other: | 2000 |
| Subcategory: | Memory & Data Storage |
| Width: | 3.94 mm (Max) |
| Part # Aliases: | DS2430A 90-2430A+000 |
| Unit Weight: | 0.016000 oz |
HOT
M24128-BRDW6TP
Brand:STMicroelectronics

25LC1024T-E/SM
Brand:Microchip Technology

DS28E07G+T
Brand:Analog Devices / Maxim Integrated

AT24C128C-MAHM-T
Brand:Microchip Technology

BR25S128FVT-WE2
Brand:ROHM Semiconductor

DS28E07P+
Brand:Analog Devices / Maxim Integrated

AT93C46DY6-YH-E
Brand:Microchip Technology

M24128-BRMN6P
Brand:STMicroelectronics

24FC512-I/SN
Brand:Microchip Technology

BR24C21FV-E2
Brand:ROHM Semiconductor
Hong Kong: 852-26713361
Shen Zhen: 0755-21913499
Email:sales@sanxi-pro.com






