Manufacturer No:DS28E80Q+T
Manufacturer:Analog Devices Inc.
Type:EEPROM
Description:EEPROM 2KB RAD TOL 1-W FTP MEM TDFN T&R
RFQ

CLOSE
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer: | Analog Devices Inc. |
| Product Category: | EEPROM |
| RoHS: | Details |
| Mounting Style: | SMD/SMT |
| Package / Case: | TDFN-6 |
| Interface Type: | 1-Wire |
| Memory Size: | 2 kbit |
| Organization: | 256 x 8 |
| Supply Voltage - Min: | 2.97 V |
| Supply Voltage - Max: | 3.63 V |
| Minimum Operating Temperature: | - 40 C |
| Maximum Operating Temperature: | + 85 C |
| Maximum Clock Frequency: | - |
| Access Time: | - |
| Data Retention: | 10 Year |
| Supply Current - Max: | 12 mA |
| Series: | DS28E80 |
| Packaging: | Reel |
| Packaging: | Cut Tape |
| Packaging: | Reel |
| Active Read Current - Max: | 12 mA |
| Brand: | Analog Devices / Maxim Integrated |
| Operating Supply Voltage: | 3.3 V |
| Product Type: | EEPROM |
| other: | 2500 |
| Subcategory: | Memory & Data Storage |
| Unit Weight: | 0.001764 oz |
HOT
25CSM04T-I/MF
Brand:Microchip Technology

CAT24C04HU4I-GT3
Brand:onsemi

DS2431Q+T&R
Brand:Analog Devices / Maxim Integrated

DS28E80Q+T
Brand:Analog Devices / Maxim Integrated

M24C32-WMN6TP
Brand:STMicroelectronics

93LC46T/SN
Brand:Microchip Technology

M24C04-FMH6TG
Brand:STMicroelectronics

AT24CSW080-STUM-T
Brand:Microchip Technology

CAT24C16WI-GT3
Brand:onsemi

M24512-DRMN3TP/K
Brand:STMicroelectronics
Hong Kong: 852-26713361
Shen Zhen: 0755-21913499
Email:sales@sanxi-pro.com






