Manufacturer No:DLP6500BFYE
Manufacturer:Texas Instruments
Type:Display Drivers & Controllers
Description:Display Drivers & Controllers DLP® 0.65 1080p s600 DMD 350-CPGA
RFQ

CLOSE
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer: | Texas Instruments |
| Product Category: | Display Drivers & Controllers |
| RoHS: | Details |
| Series: | DLP6500FYE |
| Product: | Digital Micromirror Devices |
| Display Type: | DLP |
| Operating Supply Voltage: | 3.3 V |
| Minimum Operating Temperature: | 0 C |
| Maximum Operating Temperature: | + 90 C |
| Mounting Style: | SMD/SMT |
| Package / Case: | CLGA-203 |
| Packaging: | Tray |
| Brand: | Texas Instruments |
| Operating Supply Current: | 1.1 A |
| Pd - Power Dissipation: | 6.362 W |
| Product Type: | Display Drivers & Controllers |
| other: | 1 |
| Subcategory: | Driver ICs |
| Tradename: | DLP |
| Type: | MVSP S600 DMD |
| Unit Weight: | 1.373451 oz |
HOT
PSSI2021SAY,115
Brand:Nexperia
BD94130EFV-ME2
Brand:ROHM Semiconductor

BCR430UW6-7
Brand:Diodes Incorporated

LTC3454EDD#PBF
Brand:Analog Devices

TLC6C5748QDCARQ1
Brand:Texas Instruments

MIC2289-34YML-TR
Brand:Microchip Technology

LT3465AES6#TRMPBF
Brand:Analog Devices

MAX6951EEE+
Brand:Analog Devices / Maxim Integrated

DLPC4430ZPC
Brand:Texas Instruments

AL8116W6-7
Brand:Diodes Incorporated
Hong Kong: 852-26713361
Shen Zhen: 0755-21913499
Email:sales@sanxi-pro.com






