Manufacturer No:LT3599EUH#PBF
Manufacturer:Analog Devices Inc.
Type:LED Lighting Drivers
Description:LED Lighting Drivers 4-String 120mA LED Drvr w/ +/-1.5% C Matc
RFQ

CLOSE
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer: | Analog Devices Inc. |
| Product Category: | LED Lighting Drivers |
| RoHS: | Details |
| Series: | LT3599 |
| Mounting Style: | SMD/SMT |
| Package / Case: | QFN-32 |
| Number of Outputs: | 4 Output |
| Output Current: | 120 mA |
| Input Voltage Min: | 3.1 V |
| Input Voltage Max: | 30 V |
| Topology: | Boost |
| Operating Frequency: | 200 kHz to 2.1 MHz |
| Output Voltage: | 44 V |
| Minimum Operating Temperature: | - 40 C |
| Maximum Operating Temperature: | + 125 C |
| Packaging: | Tube |
| Features: | PWM Dimming Open LED Protection |
| Brand: | Analog Devices |
| Input Voltage: | 3.1 V to 30 V |
| Number of Channels: | 4 Channel |
| Product: | LED Drivers |
| Product Type: | LED Lighting Drivers |
| other: | 73 |
| Subcategory: | Driver ICs |
| Supply Current - Max: | 4.8 mA |
| Type: | Four Strings of LED |
| Unit Weight: | 0.011923 oz |
HOT
TPS92511DDA
Brand:Texas Instruments

LT3942JUFD#PBF
Brand:Analog Devices

MAX25510ATGA/V+
Brand:Analog Devices / Maxim Integrated

LM3414MR/NOPB
Brand:Texas Instruments

BCR 421U E6327
Brand:Infineon Technologies

TPS92391RHBR
Brand:Texas Instruments
BD94130EFV-ME2
Brand:ROHM Semiconductor

DLP470NEAAFXH
Brand:Texas Instruments

MP2489DN-LF-Z
Brand:Monolithic Power Systems (MPS)

LM3402MR/NOPB
Brand:Texas Instruments
Hong Kong: 852-26713361
Shen Zhen: 0755-21913499
Email:sales@sanxi-pro.com






