Manufacturer No:AL1666S-13
Manufacturer:Diodes Incorporated
Type:LED Lighting Drivers
Description:LED Lighting Drivers LED Offline Driver
RFQ

CLOSE
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer: | Diodes Incorporated |
| Product Category: | LED Lighting Drivers |
| RoHS: | Details |
| Mounting Style: | SMD/SMT |
| Package / Case: | SOIC-8 |
| Number of Outputs: | 1 Output |
| Output Current: | - |
| Input Voltage Min: | 8.5 V |
| Input Voltage Max: | 29.5 V |
| Topology: | Boost Buck Flyback |
| Operating Frequency: | 150 kHz |
| Output Voltage: | 400 mV |
| Minimum Operating Temperature: | - 40 C |
| Maximum Operating Temperature: | + 105 C |
| Packaging: | Reel |
| Packaging: | Cut Tape |
| Features: | PWM Dimming |
| Brand: | Diodes Incorporated |
| Dimming: | With Dimming |
| Input Voltage: | 8.5 V to 29.5 V |
| Number of Channels: | 1 Channel |
| Product Type: | LED Lighting Drivers |
| other: | 4000 |
| Subcategory: | Driver ICs |
| Supply Current - Max: | 4 mA |
| Unit Weight: | 0.026455 oz |
HOT
DLPC4420ZPC
Brand:Texas Instruments

LM3414MR/NOPB
Brand:Texas Instruments

AL8863SP-13
Brand:Diodes Incorporated

MAX25169ATM/V+
Brand:Analog Devices / Maxim Integrated

TPS9900TPZPQ1
Brand:Texas Instruments

MAX20052ATC+
Brand:Analog Devices / Maxim Integrated

AL1698-20CS7-13
Brand:Diodes Incorporated

BU9795BKV-E2
Brand:ROHM Semiconductor

BU91796BMUF-ME2
Brand:ROHM Semiconductor

BCR430UW6-7
Brand:Diodes Incorporated
Hong Kong: 852-26713361
Shen Zhen: 0755-21913499
Email:sales@sanxi-pro.com






