Manufacturer No:MAX25510ATGA/V+
Manufacturer:Analog Devices Inc.
Type:LED Lighting Drivers
Description:LED Lighting Drivers 4ch 120mA highly integrated LED Driver
RFQ

CLOSE
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer: | Analog Devices Inc. |
| Product Category: | LED Lighting Drivers |
| RoHS: | Details |
| Series: | MAX25510/MAX25511 |
| Mounting Style: | SMD/SMT |
| Package / Case: | TQFN-24 |
| Number of Outputs: | 4 Output |
| Output Current: | 120 mA |
| Input Voltage Min: | 4.5 V |
| Input Voltage Max: | 36 V |
| Topology: | Boost |
| Operating Frequency: | 400 kHz to 2.2 MHz |
| Output Voltage: | Adjustable |
| Minimum Operating Temperature: | - 40 C |
| Maximum Operating Temperature: | + 125 C |
| Packaging: | Tube |
| Features: | Short Circuit and Thermal Protection |
| Brand: | Analog Devices / Maxim Integrated |
| Dimming: | PWM |
| Input Voltage: | 4.5 V to 36 V |
| Number of Channels: | 4 Channel |
| Pd - Power Dissipation: | 1.938 W |
| Product: | Drivers |
| Product Type: | LED Lighting Drivers |
| other: | 75 |
| Subcategory: | Driver ICs |
| Supply Current - Max: | 1.8 mA |
HOT
LT3956EUHE#PBF
Brand:Analog Devices
TPS92620QDRRRQ1
Brand:Texas Instruments

BU97960MUV-E2
Brand:ROHM Semiconductor

DLPC4420ZPC
Brand:Texas Instruments

SC620ULTRT
Brand:Semtech

BU97931FV-E2
Brand:ROHM Semiconductor

TPS92511DDA
Brand:Texas Instruments

HV9910CSG-G
Brand:Microchip Technology

MAX20052CATC/V+
Brand:Analog Devices / Maxim Integrated

LM3402MR/NOPB
Brand:Texas Instruments
Hong Kong: 852-26713361
Shen Zhen: 0755-21913499
Email:sales@sanxi-pro.com






