Manufacturer No:TLC6984ZXLR
Manufacturer:Texas Instruments
Type:LED Display Drivers
Description:LED Display Drivers 48 current sources 64 scans common cathode matrix LED display driver
RFQ

CLOSE
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer: | Texas Instruments |
| Product Category: | LED Display Drivers |
| RoHS: | Details |
| Series: | TLC6984 |
| Mounting Style: | SMD/SMT |
| Package / Case: | NFBGA-96 |
| Operating Supply Voltage: | 2.5 V to 5.5 V |
| Supply Current - Max: | 4.9 mA |
| Minimum Operating Temperature: | - 40 C |
| Maximum Operating Temperature: | + 85 C |
| Packaging: | Reel |
| Packaging: | Cut Tape |
| Features: | 48 x16 Common Cathode Matrix Fault Detection Internal GS Clock |
| Brand: | Texas Instruments |
| High Level Output Current: | - 2 mA |
| Low Level Output Current: | 2 mA |
| Moisture Sensitive: | Yes |
| Number of LEDs: | 48 LED |
| Product Type: | LED Display Drivers |
| other: | 2500 |
| Subcategory: | Driver ICs |
HOT
MAX6951EEE+
Brand:Analog Devices / Maxim Integrated

BCR 421U E6327
Brand:Infineon Technologies

MAX16819ATT+T
Brand:Analog Devices / Maxim Integrated

MAX25511ATGA/V+
Brand:Analog Devices / Maxim Integrated

BU91796BMUF-ME2
Brand:ROHM Semiconductor

ZXLD1356ET5TA
Brand:Diodes Incorporated
AL5887JAZW52-13
Brand:Diodes Incorporated

SC620ULTRT
Brand:Semtech

BCR420UW6-7
Brand:Diodes Incorporated

LT3956EUHE#PBF
Brand:Analog Devices
Hong Kong: 852-26713361
Shen Zhen: 0755-21913499
Email:sales@sanxi-pro.com






