Manufacturer No:DKR200AB60
Manufacturer:SanRex
Type:Discrete Semiconductor Modules
Description:Discrete Semiconductor Modules Discrete Semiconductor Modules 600V 200A
RFQ

CLOSE
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer: | SanRex |
| Product Category: | Discrete Semiconductor Modules |
| RoHS: | Details |
| Product: | Diode Power Modules |
| Type: | Non-Isolated |
| Technology: | Si |
| Vf - Forward Voltage: | 1.4 V |
| Vr - Reverse Voltage: | 600 V |
| Mounting Style: | Chassis Mount |
| Minimum Operating Temperature: | - 40 C |
| Maximum Operating Temperature: | + 150 C |
| Series: | DKR |
| Packaging: | Tray |
| Brand: | SanRex |
| Configuration: | Dual Common Cathode |
| Product Type: | Discrete Semiconductor Modules |
| other: | 10 |
| Subcategory: | Discrete Semiconductor Modules |
| Tradename: | SanRex |
| Unit Weight: | 2.821917 oz |
HOT
DDB2U60N12W1RFB11BPSA1
Brand:Infineon Technologies

CAB011M12FM3T
Brand:Wolfspeed

MSC017SMA120S
Brand:Microchip Technology

FF6MR12W2M1HB11BPSA1
Brand:Infineon Technologies

DF75BA80
Brand:SanRex

IXFN180N15P
Brand:IXYS

DF20AA120
Brand:SanRex

BSM300D12P2E001
Brand:ROHM Semiconductor

A2F12M12W2-F1
Brand:STMicroelectronics

CAB400M12XM3
Brand:Wolfspeed
Hong Kong: 852-26713361
Shen Zhen: 0755-21913499
Email:sales@sanxi-pro.com






