Manufacturer No:CAB400M12XM3
Manufacturer:Wolfspeed
Type:Discrete Semiconductor Modules
Description:Discrete Semiconductor Modules 1.2kV 400A SiC HalfBridge Module
RFQ

CLOSE
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer: | Wolfspeed |
| Product Category: | Discrete Semiconductor Modules |
| RoHS: | Details |
| Product: | Power MOSFET Modules |
| Type: | Half Bridge Module |
| Technology: | SiC |
| Vf - Forward Voltage: | 6 V |
| Vr - Reverse Voltage: | 1.2 kV |
| Vgs - Gate-Source Voltage: | - 4 V to + 15 V |
| Mounting Style: | Screw Mounts |
| Package / Case: | 80 mm x 53 mm |
| Minimum Operating Temperature: | - 40 C |
| Maximum Operating Temperature: | + 175 C |
| Packaging: | Bulk |
| Brand: | Wolfspeed |
| Configuration: | Dual |
| Id - Continuous Drain Current: | 395 A |
| Pd - Power Dissipation: | 50 mW |
| Product Type: | Discrete Semiconductor Modules |
| Rds On - Drain-Source Resistance: | 5.3 mOhms |
| other: | 1 |
| Subcategory: | Discrete Semiconductor Modules |
| Transistor Polarity: | N-Channel |
| Vds - Drain-Source Breakdown Voltage: | 1.2 kV |
| Vgs th - Gate-Source Threshold Voltage: | 1.8 V |
| Unit Weight: | 7.779355 oz |
HOT
IXFN210N30P3
Brand:IXYS

FF33MR12W1M1HB11BPSA1
Brand:Infineon Technologies

CAB008A12GM3T
Brand:Wolfspeed

IXFN200N10P
Brand:IXYS

IXTN110N20L2
Brand:IXYS

MSC017SMA120S
Brand:Microchip Technology

TD570N18KOFHPSA1
Brand:Infineon Technologies

DF75BA80
Brand:SanRex

1SMA5940BT3G
Brand:onsemi

DBA200UA60
Brand:SanRex
Hong Kong: 852-26713361
Shen Zhen: 0755-21913499
Email:sales@sanxi-pro.com






