Manufacturer No:HPZR-C50-QX
Manufacturer:Nexperia
Type:Zener Diodes
Description:Zener Diodes HPZR-C50-Q/SOD123W/SOD2
RFQ

CLOSE
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer: | Nexperia |
| Product Category: | Zener Diodes |
| RoHS: | Details |
| Mounting Style: | SMD/SMT |
| Package / Case: | SOD-123W-2 |
| Vz - Zener Voltage: | 50 V |
| Voltage Tolerance: | 5 % |
| Pd - Power Dissipation: | 1.154 W |
| Minimum Operating Temperature: | - 55 C |
| Maximum Operating Temperature: | + 175 C |
| Configuration: | Single |
| Packaging: | Reel |
| Packaging: | Cut Tape |
| Packaging: | Reel |
| Brand: | Nexperia |
| Height: | 1 mm |
| If - Forward Current: | 400 mA |
| Length: | 2.8 mm |
| Product Type: | Zener Diodes |
| other: | 3000 |
| Subcategory: | Diodes & Rectifiers |
| Vf - Forward Voltage: | 1 V |
| Width: | 1.9 mm |
| Part # Aliases: | 934664771115 |
HOT
PMEG6030EP,115
Brand:Nexperia

SE8D20D-M3/H
Brand:Vishay Semiconductors

VS-E5TX3006S2L-M3
Brand:Vishay Semiconductors

TP5.0SMDJ100A
Brand:Littelfuse

SE40NGHM3/I
Brand:Vishay Semiconductors

BAS40VYX
Brand:Nexperia
S3AFJHM3/I
Brand:Vishay Semiconductors

SM50T39AY
Brand:STMicroelectronics

VS-E5TH3012S2L-M3
Brand:Vishay Semiconductors

STPST3H100UF
Brand:STMicroelectronics
Hong Kong: 852-26713361
Shen Zhen: 0755-21913499
Email:sales@sanxi-pro.com






