Manufacturer No:AQ27COM-02JTG
Manufacturer:Littelfuse
Type:TVS Diodes
Description:TVS Diodes / ESD Suppressors 27V 5A 250W 15pF 30kV SC70-3 TVS Array
RFQ

CLOSE
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer: | Littelfuse |
| Product Category: | TVS Diodes / ESD Suppressors |
| RoHS: | Details |
| Product Type: | TVS Diodes |
| Polarity: | Bidirectional |
| Working Voltage: | 27 V |
| Number of Channels: | 2 Channel |
| Termination Style: | SMD/SMT |
| Package / Case: | SC-70-3 |
| Breakdown Voltage: | 28 V |
| Clamping Voltage: | 50 V |
| Pppm - Peak Pulse Power Dissipation: | 200 W |
| Vesd - Voltage ESD Contact: | 30 kV |
| Vesd - Voltage ESD Air Gap: | 30 kV |
| Cd - Diode Capacitance: | 12 pF |
| Ipp - Peak Pulse Current: | 4 A |
| Minimum Operating Temperature: | - 40 C |
| Maximum Operating Temperature: | + 150 C |
| Series: | AQ27COM-02 |
| Packaging: | Reel |
| Packaging: | Cut Tape |
| Packaging: | Reel |
| Brand: | Littelfuse |
| other: | 3000 |
| Subcategory: | TVS Diodes / ESD Suppression Diodes |
HOTSE10DTJ-M3/I
Brand:Vishay Semiconductors

VS-E5TX2112S2L-M3
Brand:Vishay Semiconductors

VS-E5TX1506S2L-M3
Brand:Vishay Semiconductors

SE8D30JHM3/H
Brand:Vishay Semiconductors

STPSC30G12WLY
Brand:STMicroelectronics

SE80PWTG-M3/I
Brand:Vishay Semiconductors

FFSH40120A-F155
Brand:onsemi

SE8D30DHM3/H
Brand:Vishay Semiconductors

VS-3C20ET07S2L-M3
Brand:Vishay Semiconductors

TP5.0SMDJ130A
Brand:Littelfuse
Hong Kong: 852-26713361
Shen Zhen: 0755-21913499
Email:sales@sanxi-pro.com






