Manufacturer No:STPST12H100SF
Manufacturer:STMicroelectronics
Type:Schottky Diodes & Rectifiers
Description:Schottky Diodes & Rectifiers 100 V 12 A Power Schottky Trench Rectifier
RFQ

CLOSE
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer: | STMicroelectronics |
| Product Category: | Schottky Diodes & Rectifiers |
| RoHS: | Details |
| Product: | Schottky Rectifiers |
| Mounting Style: | SMD/SMT |
| Package / Case: | TO-277A-3 |
| Configuration: | Single |
| Technology: | Si |
| If - Forward Current: | 12 A |
| Vrrm - Repetitive Reverse Voltage: | 100 V |
| Vf - Forward Voltage: | 640 mV |
| Ifsm - Forward Surge Current: | 230 A |
| Ir - Reverse Current: | 24 uA |
| Maximum Operating Temperature: | + 175 C |
| Packaging: | Reel |
| Packaging: | Cut Tape |
| Packaging: | Reel |
| Brand: | STMicroelectronics |
| Product Type: | Schottky Diodes & Rectifiers |
| other: | 6000 |
| Subcategory: | Diodes & Rectifiers |
HOT
TP5.0SMDJ110CA
Brand:Littelfuse

STPST12H100SF
Brand:STMicroelectronics

SE40ND-M3/I
Brand:Vishay Semiconductors

6DFN51A-M3/I
Brand:Vishay General Semiconductor

TP5.0SMDJ120A
Brand:Littelfuse

SE100PWTGHM3/I
Brand:Vishay Semiconductors

SE8D30D-M3/I
Brand:Vishay Semiconductors

STPSC30G12WL
Brand:STMicroelectronics

6DFN22A-M3/I
Brand:Vishay General Semiconductor

TP5.0SMDJ150A
Brand:Littelfuse
Hong Kong: 852-26713361
Shen Zhen: 0755-21913499
Email:sales@sanxi-pro.com






