Manufacturer No:VS-3C20ET07T-M3
Manufacturer:Vishay
Type:Schottky Diodes & Rectifiers
Description:Schottky Diodes & Rectifiers SILICON CARBIDE DIODE - TO-220
RFQ

CLOSE
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer: | Vishay |
| Product Category: | Schottky Diodes & Rectifiers |
| RoHS: | Details |
| Product: | Schottky Silicon Carbide Diodes |
| Mounting Style: | Through Hole |
| Package / Case: | TO-220AC-2L |
| Configuration: | Single |
| Technology: | SiC |
| If - Forward Current: | 20 A |
| Vrrm - Repetitive Reverse Voltage: | 650 V |
| Vf - Forward Voltage: | 1.3 V |
| Ifsm - Forward Surge Current: | 110 A |
| Ir - Reverse Current: | 1.3 uA |
| Minimum Operating Temperature: | - 55 C |
| Maximum Operating Temperature: | + 175 C |
| Packaging: | Tube |
| Brand: | Vishay Semiconductors |
| Operating Temperature Range: | - 55 C to + 175 C |
| Pd - Power Dissipation: | 93 W |
| Product Type: | Schottky Diodes & Rectifiers |
| other: | 50 |
| Subcategory: | Diodes & Rectifiers |
| Vr - Reverse Voltage: | 650 V |
HOT
SM50T13AY
Brand:STMicroelectronics

SP3022-01ETG-NM
Brand:Littelfuse

TP5.0SMDJ110CA
Brand:Littelfuse

SE8D30D-M3/H
Brand:Vishay Semiconductors

STPST2H100ZFY
Brand:STMicroelectronics

VS-3C16ET07S2L-M3
Brand:Vishay Semiconductors
S3AFGHM3/I
Brand:Vishay Semiconductors

TP5.0SMDJ170A
Brand:Littelfuse

SE8D20GHM3/H
Brand:Vishay Semiconductors

SE8D30JHM3/H
Brand:Vishay Semiconductors
Hong Kong: 852-26713361
Shen Zhen: 0755-21913499
Email:sales@sanxi-pro.com






