Manufacturer No:MT41K128M16JT-125 IT:K TR
Manufacturer:Micron Technology
Type:DRAM
Description:DRAM DDR3 2G 128MX16 FBGA
RFQ

CLOSE
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer: | Micron Technology |
| Product Category: | DRAM |
| RoHS: | Details |
| Type: | SDRAM - DDR3L |
| Mounting Style: | SMD/SMT |
| Package / Case: | FBGA-96 |
| Data Bus Width: | 16 bit |
| Organization: | 128 M x 16 |
| Memory Size: | 2 Gbit |
| Maximum Clock Frequency: | 800 MHz |
| Access Time: | 13.75 ns |
| Supply Voltage - Max: | 1.45 V |
| Supply Voltage - Min: | 1.283 V |
| Supply Current - Max: | 65 mA |
| Minimum Operating Temperature: | - 40 C |
| Maximum Operating Temperature: | + 95 C |
| Series: | MT41K |
| Packaging: | Reel |
| Packaging: | Cut Tape |
| Packaging: | Reel |
| Brand: | Micron |
| Moisture Sensitive: | Yes |
| Product Type: | DRAM |
| other: | 2000 |
| Subcategory: | Memory & Data Storage |
| Unit Weight: | 0.017990 oz |
HOT
MT42L32M32D1HE-18 AAT:D
Brand:Micron

IS43LD32128B-25BPLI
Brand:ISSI

MT41K512M16VRP-107 AIT:P
Brand:Micron

MT46V64M8P-5B:J
Brand:Micron

AS4C32M16SB-7BIN
Brand:Alliance Memory

D5116AN9CXGXN-U
Brand:Kingston

MT48H16M32LFB5-6 IT:C TR
Brand:Micron
S70KL1282GABHV020
Brand:Infineon Technologies

MT41K128M16JT-125 IT:K
Brand:Micron

KTDM8G4B632BGIBCT
Brand:SMARTsemi
Hong Kong: 852-26713361
Shen Zhen: 0755-21913499
Email:sales@sanxi-pro.com






