Manufacturer No:CON-SOCJ-1438
Manufacturer:Gravitech
Type:DC Power Connectors
Description:DC Power Connectors Power Jack/Connector 2.4mm x 3.8mm
RFQ

CLOSE
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer: | Gravitech |
| Product Category: | DC Power Connectors |
| RoHS: | Details |
| Product: | Jacks |
| Inside Contact Diameter: | 1.4 mm |
| Outside Contact Diameter: | 3.8 mm |
| Mounting Style: | Through Hole |
| Termination Style: | Solder |
| Current Rating: | - |
| Voltage Rating: | - |
| Mounting Angle: | Right Angle |
| IP Rating: | - |
| Brand: | Gravitech |
| Color: | Black |
| Connector Type: | DC Power Jack |
| Contact Gender: | Female |
| Flammability Rating: | UL 94 V-0 |
| Housing Material: | Thermoplastic (TP) |
| Product Type: | DC Power Connectors |
| Subcategory: | Power Connectors |
| Unit Weight: | 0.166140 oz |
HOT
PJ-057A
Brand:CUI Devices

PJ-102B
Brand:CUI Devices

PJ-099H-LED
Brand:CUI Devices

PP-2555TL-OM
Brand:CUI Devices

PJ-002B
Brand:CUI Devices

S15KS20
Brand:Conxall / Switchcraft

PP-2565-OM
Brand:CUI Devices

PJ-059B
Brand:CUI Devices

PJ-080BH
Brand:CUI Devices

1-2129334-1
Brand:TE Connectivity / AMP
Hong Kong: 852-26713361
Shen Zhen: 0755-21913499
Email:sales@sanxi-pro.com






