Manufacturer No:CON-SOCJ-2155
Manufacturer:Gravitech
Type:DC Power Connectors
Description:DC Power Connectors Power Jack/Connector 2.1mm x 5.5mm
RFQ

CLOSE
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer: | Gravitech |
| Product Category: | DC Power Connectors |
| RoHS: | Details |
| Product: | Jacks |
| Inside Contact Diameter: | 2.1 mm |
| Outside Contact Diameter: | 5.5 mm |
| Mounting Style: | Panel |
| Termination Style: | Solder Lug |
| Current Rating: | - |
| Voltage Rating: | - |
| Mounting Angle: | Right Angle |
| IP Rating: | - |
| Brand: | Gravitech |
| Color: | Black |
| Connector Type: | DC Power Jack |
| Contact Gender: | Female |
| Flammability Rating: | UL 94 V-0 |
| Housing Material: | Thermoplastic (TP) |
| Product Type: | DC Power Connectors |
| Subcategory: | Power Connectors |
| Unit Weight: | 0.168198 oz |
HOT
PR-002B
Brand:CUI Devices

PJ-075CH-SMT-TR
Brand:CUI Devices

PJ-001DH-67
Brand:CUI Devices

PJ-066A
Brand:CUI Devices

JACK-21-25
Brand:Gravitech

PJ-099H-LED
Brand:CUI Devices

KLDX-PA-0202-A-LT
Brand:Kycon

PJ-102A
Brand:CUI Devices

PP-2155TL-OM
Brand:CUI Devices

PJ-072C-SMT-TR
Brand:CUI Devices
Hong Kong: 852-26713361
Shen Zhen: 0755-21913499
Email:sales@sanxi-pro.com






