Manufacturer No:RGC4W300W008A-001
Manufacturer:TDK-Lambda
Type:Non-Isolated DC-DC Converters
Description:Non-Isolated DC/DC Converters 300W 3-53Vin 9.6-48Vout 8A Standard
RFQ

CLOSE
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer: | TDK-Lambda |
| Product Category: | Non-Isolated DC/DC Converters |
| RoHS: | Details |
| Mounting Style: | Through Hole |
| Product: | Non-Isolated / POL |
| Number of Outputs: | 1 Output |
| Output Power: | 300 W |
| Input Voltage Min: | 9 V |
| Input Voltage Max: | 53 V |
| Output Voltage-Channel 1: | 9.6 V to 48 V |
| Output Current-Channel 1: | 8 A |
| Output Voltage-Channel 2: | - |
| Output Current-Channel 2: | - |
| Minimum Operating Temperature: | - 40 C |
| Maximum Operating Temperature: | + 115 C |
| Length: | 39.4 mm |
| Width: | 38.1 mm |
| Height: | 13 mm |
| Brand: | TDK-Lambda |
| Industry: | Industrial |
| Packaging: | Tray |
| Product Type: | Non-Isolated DC-DC Converters |
| Series: | RGC |
| other: | 1 |
| Subcategory: | DC-DC Converter |
HOTTEP 200-7218UIR
Brand:TRACO Power

i7A12060A008V-000-R
Brand:TDK-Lambda

IAB0112D3V3
Brand:XP Power

i7A12060A008V-0C1-R
Brand:TDK-Lambda

PYBE30-Q24-S24H
Brand:CUI Inc.
IEB0124S05
Brand:XP Power

IAB0105D24
Brand:XP Power
PYD20-72WS12
Brand:TDK-Lambda
IEB0112S12
Brand:XP Power

i7A24045A033V-0F3-R
Brand:TDK-Lambda
Hong Kong: 852-26713361
Shen Zhen: 0755-21913499
Email:sales@sanxi-pro.com






