Manufacturer No:AE15B-UW-S24-DIN
Manufacturer:CUI Inc.
Type:
Description:Isolated DC/DC Converters - DIN Rail Mount dc-dc isolated 15 W 200-1500 Vdc input 24V 0.625 A single regulated output DIN rail
RFQ

CLOSE
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer: | CUI Inc. |
| Product Category: | Isolated DC/DC Converters - DIN Rail Mount |
| RoHS: | Details |
| Mounting Style: | DIN Rail |
| Number of Outputs: | 1 Output |
| Output Power: | 15 W |
| Input Voltage Min: | 200 VDC |
| Input Voltage Max: | 1.5 kVDC |
| Output Voltage-Channel 1: | 24 VDC |
| Output Current-Channel 1: | 625 mA |
| Isolation Voltage: | 5.6 kVAC |
| Length: | 135 mm |
| Width: | 70 mm |
| Height: | 39 mm |
| Product: | DC/DC Converters |
| Series: | AE15B-UW |
| Brand: | CUI Inc. |
| Dimensions: | 135 mm x 70 mm x 39 mm |
| Input Voltage: | 200 VDC to 1.5 kVDC |
| Packaging: | Tray |
HOT
AE15B-UW-S24-DIN
Brand:CUI Inc.

PYBE30-Q24-D12H
Brand:CUI Inc.

i7A24045A033V-003-R
Brand:TDK-Lambda
PQC10-48-S12-O
Brand:CUI Inc.
IVB0124S24
Brand:XP Power
IEB0112S05
Brand:XP Power
IVB0115S12
Brand:XP Power
IZB0305S12
Brand:XP Power
PYD20-72WS12
Brand:TDK-Lambda

RGC4W300W012A-001
Brand:TDK-Lambda
Hong Kong: 852-26713361
Shen Zhen: 0755-21913499
Email:sales@sanxi-pro.com






