Manufacturer No:IAB0105D24
Manufacturer:XP Power
Type:Isolated DC-DC Converters
Description:Isolated DC/DC Converters - Through Hole DUAL O/P DC-DC PCB MOUNT 1W 1.5kV Isol
RFQ

CLOSE
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer: | XP Power |
| Product Category: | Isolated DC/DC Converters - Through Hole |
| Mounting Style: | Through Hole |
| Number of Outputs: | 2 Output |
| Output Power: | 1 W |
| Input Voltage Min: | 4.5 V |
| Input Voltage Max: | 5.5 V |
| Output Voltage-Channel 1: | 24 V |
| Output Current-Channel 1: | 21 mA |
| Output Voltage-Channel 2: | - 24 V |
| Output Current-Channel 2: | 21 mA |
| Isolation Voltage: | 1.5 kV |
| Minimum Operating Temperature: | - 40 C |
| Maximum Operating Temperature: | + 105 C |
| Length: | 19.6 mm |
| Width: | 6 mm |
| Height: | 10.1 mm |
| Industry: | Industrial |
| Product: | Isolated |
| Brand: | XP Power |
| Packaging: | Tube |
| Product Type: | Isolated DC-DC Converters |
| other: | 25 |
| Subcategory: | DC-DC Converter |
HOTIVB0115S12
Brand:XP Power
PQC10-48-S24-O
Brand:CUI Inc.

MYRLP150015F21RD
Brand:Murata Electronics

i7A12060A008V-0F1-R
Brand:TDK-Lambda

PYBE30-Q24-D15H
Brand:CUI Inc.

PYBE30-Q24-S12H-T
Brand:CUI Inc.

PYBE30-Q24-S24H-DIN
Brand:CUI Inc.

IAB0112D3V3
Brand:XP Power
IVB0112S05
Brand:XP Power

IES0212S12
Brand:XP Power
Hong Kong: 852-26713361
Shen Zhen: 0755-21913499
Email:sales@sanxi-pro.com






