Manufacturer No:102110762
Manufacturer:BeagleBoard
Type:Single Board Computers
Description:Single Board Computers BeaglePlay
RFQ

CLOSE
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer: | BeagleBoard |
| Product Category: | Single Board Computers |
| RoHS: | Details |
| Form Factor: | 8 cm x 8 cm |
| Processor Brand: | Texas Instruments |
| Processor Type: | AM6254 |
| Core: | ARM Cortex A53 Arm Cortex M4F |
| Frequency: | 400 MHz 1.4 GHz |
| Installed RAM: | 2 GB |
| Minimum Operating Temperature: | 0 C |
| Maximum Operating Temperature: | + 70 C |
| Brand: | BeagleBoard by Seeed Studio |
| Interface Type: | HDMI USB |
| On-Board Storage Size: | 16 GB |
| On-Board Storage Type: | eMMC |
| Product Type: | Single Board Computers |
| other: | 2000 |
| Subcategory: | Computing |
HOT
UPN-EDGE-ADLN50-A10-0432
Brand:AAEON UP
6069-410-001
Brand:Digilent

UPN-EDGE-APLP4F-A10-0864
Brand:AAEON UP

UP-CHT01-A22-0432-A11
Brand:AAEON UP

Express-CFR-E-2254ML
Brand:ADLINK Technology

UP-CHT01-A20-0464-A11
Brand:AAEON UP

102110762
Brand:BeagleBoard by Seeed Studio

SM-K26-XCL2GC-ED
Brand:Xilinx

BNUC11TNHI50001
Brand:Intel

110061402
Brand:Seeed Studio
Hong Kong: 852-26713361
Shen Zhen: 0755-21913499
Email:sales@sanxi-pro.com






