Manufacturer No:HCBY2P60GG850
Manufacturer:Littelfuse
Type:
Description:Circuit Breakers 120/240V 60A 2P CIRCUIT BREAKER LUGS
RFQ

CLOSE
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer: | Littelfuse |
| Product Category: | Circuit Breakers |
| RoHS: | Details |
| Series: | HCB |
| Current Rating: | 60 A |
| Voltage Rating AC: | 120 VAC 240 VAC |
| Number of Poles: | 2 Pole |
| Packaging: | Bulk |
| Brand: | Hartland Controls / Littelfuse |
| Height: | 37.8 mm |
| Length: | 103 mm |
| Mounting Style: | DIN Rail |
| other: | 25 |
| Subcategory: | Circuit Breakers |
| Width: | 67 mm |
| Part # Aliases: | HCB-2/60/L |
HOT
HCBY2P40GA850
Brand:Hartland Controls / Littelfuse

W28-XQ1A-16
Brand:TE Connectivity / P&B

HCBY2P20GG850
Brand:Hartland Controls / Littelfuse
7940102165
Brand:Weidmuller

HCBY3P30GA850
Brand:Hartland Controls / Littelfuse

W51-A121B1-5
Brand:TE Connectivity / P&B

2822170000
Brand:Weidmuller
7940125374
Brand:Weidmuller

4-1393248-4
Brand:TE Connectivity / P&B

2822120000
Brand:Weidmuller
Hong Kong: 852-26713361
Shen Zhen: 0755-21913499
Email:sales@sanxi-pro.com






