Manufacturer No:9101203500
Manufacturer:Weidmuller
Type:
Description:Circuit Breakers 10 1.0A/TS35
RFQ

CLOSE
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer: | Weidmuller |
| Product Category: | Circuit Breakers |
| RoHS: | Details |
| Series: | CB4201 |
| Product: | Circuit Breakers |
| Type: | Thermal-Magnetic |
| Current Rating: | 1 A |
| Voltage Rating AC: | 250 VAC |
| Voltage Rating DC: | 80 VDC |
| Number of Poles: | 1 Pole |
| Actuator Type: | Reset Button |
| Minimum Operating Temperature: | - 30 C |
| Maximum Operating Temperature: | + 55 C |
| Illuminated: | Not Illuminated |
| Packaging: | Bulk |
| Brand: | Weidmuller |
| Height: | 53 mm |
| Length: | 80 mm |
| Mounting Style: | DIN Rail |
| other: | 1 |
| Subcategory: | Circuit Breakers |
| Termination Style: | Screw |
| Voltage Rating: | 250 VAC 65 VDC 80 VDC |
| Width: | 12.5 mm |
| Unit Weight: | 2.116438 oz |
HOT
W58-XB1A4A-5
Brand:TE Connectivity / P&B

1344364
Brand:Phoenix Contact

1065729
Brand:Phoenix Contact

W58-XB1A4A-12
Brand:TE Connectivity / P&B

W58-XB1A4A-30
Brand:TE Connectivity / P&B

1135745
Brand:Phoenix Contact

2822050000
Brand:Weidmuller

2905743
Brand:Phoenix Contact

0916604
Brand:Phoenix Contact

1110986
Brand:Phoenix Contact
Hong Kong: 852-26713361
Shen Zhen: 0755-21913499
Email:sales@sanxi-pro.com






