Manufacturer No:1344363
Manufacturer:Phoenix Contact
Type:
Description:Circuit Breakers CAPAROC PM S-R EX
RFQ

CLOSE
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer: | Phoenix Contact |
| Product Category: | Circuit Breakers |
| Product: | Circuit Breakers |
| Type: | Power Module |
| Current Rating: | 45 A |
| Voltage Rating DC: | 12 VDC 24 VDC |
| Number of Poles: | 2 Pole |
| Minimum Operating Temperature: | - 30 C |
| Maximum Operating Temperature: | + 65 C |
| Brand: | Phoenix Contact |
| Height: | 132.4 mm |
| Length: | 111.3 mm |
| Mounting Style: | DIN Rail |
| Subcategory: | Circuit Breakers |
| Voltage Rating: | 10 VDC to 30 VDC |
| Width: | 12.4 mm |
HOT
4-1393248-4
Brand:TE Connectivity / P&B

1423674-5
Brand:TE Connectivity / AMP

2905743
Brand:Phoenix Contact

HCBY2P20GG850
Brand:Hartland Controls / Littelfuse

W51-A121B1-5
Brand:TE Connectivity / P&B
7940102647
Brand:Weidmuller

HCBY3P40GG850
Brand:Hartland Controls / Littelfuse

W68-X2Q110-10
Brand:TE Connectivity / P&B

W57-XB7A4A10-10
Brand:TE Connectivity / P&B

1110987
Brand:Phoenix Contact
Hong Kong: 852-26713361
Shen Zhen: 0755-21913499
Email:sales@sanxi-pro.com






