Manufacturer No:2905743
Manufacturer:Phoenix Contact
Type:
Description:Circuit Breakers CBM E4 24DC/0.5-10A NO-R
RFQ

CLOSE
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer: | Phoenix Contact |
| Product Category: | Circuit Breakers |
| RoHS: | Details |
| Product: | Circuit Breakers |
| Type: | Electronic |
| Current Rating: | 40 A |
| Voltage Rating DC: | 24 VDC |
| Number of Poles: | 4 Pole |
| Minimum Operating Temperature: | - 25 C |
| Maximum Operating Temperature: | + 70 C |
| Illuminated: | Not Illuminated |
| Packaging: | Bulk |
| Brand: | Phoenix Contact |
| Height: | 130 mm |
| IP Rating: | IP20 |
| Length: | 121 mm |
| Mounting Style: | DIN Rail Mount |
| other: | 1 |
| Subcategory: | Circuit Breakers |
| Voltage Rating: | 24 V |
| Width: | 41 mm |
| Unit Weight: | 8.275271 oz |
HOT
1115670
Brand:Phoenix Contact

W68-X2Q12-10
Brand:TE Connectivity / P&B

2822060000
Brand:Weidmuller

1344363
Brand:Phoenix Contact

1423674-3
Brand:TE Connectivity

2907566
Brand:Phoenix Contact

W58-XB1A4A-12
Brand:TE Connectivity / P&B

1344361
Brand:Phoenix Contact

HCBY3P50GA850
Brand:Hartland Controls / Littelfuse

1065729
Brand:Phoenix Contact
Hong Kong: 852-26713361
Shen Zhen: 0755-21913499
Email:sales@sanxi-pro.com






