Manufacturer No:GLC236 S R2CC
Manufacturer:Intel
Type:Chipsets
Description:Chipsets CHIPSET
RFQ

CLOSE
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer: | Intel |
| Product Category: | Chipsets |
| RoHS: | Details |
| Product: | Server Chipsets |
| Type: | PCH |
| Code Name: | Skylake |
| Mounting Style: | SMD/SMT |
| Embedded Options: | Embedded |
| Integrated Graphics: | Without Graphics |
| Brand: | Intel |
| Length: | 23 mm |
| Number of Displays Supported: | 3 Display |
| Number of SATA Ports: | 8 |
| Number of USB Ports: | 14 |
| Packaging: | Reel |
| PCIe Configurations: | 20 Lanes x1 x2 x4 |
| PCIe Revision: | Revision 3.0 |
| Product Type: | Chipsets |
| other: | 725 |
| Subcategory: | Chipsets |
| TDP - Max: | 6 W |
| USB Revision: | Revision 2.0/3.0 |
| Width: | 23 mm |
| Part # Aliases: | 943517 |
HOTGLC236 S R2CC
Brand:Intel
GNX321B0BC
Brand:MaxLinear
FH82B460 S RH1C
Brand:Intel
DH82B85 S R13C
Brand:Intel
AC82X58 S LH3M
Brand:Intel
NQ5000X S L96T
Brand:Intel
DH82H87 S R139
Brand:Intel
NQ5100MCH S LAW9
Brand:Intel
VRX517B1VC
Brand:MaxLinear
FH82H470 S RH14
Brand:Intel
Hong Kong: 852-26713361
Shen Zhen: 0755-21913499
Email:sales@sanxi-pro.com






