Manufacturer No:LE82Q963 S LJAD
Manufacturer:Intel
Type:Chipsets
Description:Chipsets Graphic and Mem Cont 82Q963 FCBGA1226
RFQ

CLOSE
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer: | Intel |
| Product Category: | Chipsets |
| RoHS: | Details |
| Product: | Desktop Express Chipsets |
| Type: | GMCH |
| Package / Case: | FCBGA-1226 |
| Code Name: | Broadwater |
| Mounting Style: | SMD/SMT |
| Chipset Series: | Q963 |
| Integrated Graphics: | With Graphics |
| Brand: | Intel |
| CPU Configuration - Max: | 1 |
| FSB Parity: | No Parity |
| FSB Supported - Max: | 266 MHz |
| Graphics Output: | SVDO VGA |
| Length: | 34 mm |
| Maximum Operating Temperature: | + 97 C |
| Memory Type: | DDR2-533 DDR2-667 DDR2-800 |
| Moisture Sensitive: | Yes |
| Number of Displays Supported: | 1 |
| Number of Memory Channels: | 2 |
| Packaging: | Reel |
| PCIe Revision: | Revision 1.1 |
| Product Type: | Chipsets |
| other: | 360 |
| Subcategory: | Chipsets |
| TDP - Max: | 28 W |
| Width: | 34 mm |
| Part # Aliases: | 915894 |
HOTDH82H87 S R139
Brand:Intel
VRX618B1MC
Brand:MaxLinear
NQ5000X3 S L9LV
Brand:Intel
BD82QS67 S LHAG
Brand:Intel
GLC236 S R2CC
Brand:Intel
BD82P67 S LJ4C
Brand:Intel

LE82Q963 S LJAD
Brand:Intel
VRX518B1VC
Brand:MaxLinear
VLD600A1VI
Brand:MaxLinear
GLH110 S R2CA
Brand:Intel
Hong Kong: 852-26713361
Shen Zhen: 0755-21913499
Email:sales@sanxi-pro.com






