Manufacturer No:DH82C222 S R13F
Manufacturer:Intel
Type:Chipsets
Description:Chipsets C222 Chipset Server FCBGA-708
RFQ

CLOSE
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer: | Intel |
| Product Category: | Chipsets |
| RoHS: | Details |
| Series: | C222 |
| Product: | Server Chipsets |
| Type: | PCH |
| Package / Case: | FCBGA-708 |
| Code Name: | Lynx Point |
| Mounting Style: | SMD/SMT |
| Chipset Series: | C222 |
| Embedded Options: | Non-Embedded |
| Integrated Graphics: | Without Graphics |
| Brand: | Intel |
| CPU Configuration - Max: | 1 |
| Height: | 1.602 mm |
| Length: | 22 mm |
| Maximum Operating Temperature: | + 108 C |
| Moisture Sensitive: | Yes |
| Number of SATA Ports: | 6 |
| Number of USB Ports: | 10 |
| Packaging: | Reel |
| PCIe Configurations: | 8 Lanesx1 |
| PCIe Revision: | Revision 2.0 |
| Product Type: | Chipsets |
| other: | 800 |
| Subcategory: | Chipsets |
| TDP - Max: | 3 W |
| USB Revision: | Revision 2.0/3.0 |
| Width: | 23 mm |
| Part # Aliases: | 927363 |
HOTVLD600A1VI
Brand:MaxLinear
GLCM236 SR2CE
Brand:Intel
FH82C246 S R40A
Brand:Intel
QG5000X3 S L9LW
Brand:Intel
NQ5000X3 S L9LV
Brand:Intel
FH82Q470E S RJ7X
Brand:Intel
VRX518B1VC
Brand:MaxLinear
GLH110 S R2CA
Brand:Intel
FH82W480E S RJ7Y
Brand:Intel
GLQM170 SR2C3
Brand:Intel
Hong Kong: 852-26713361
Shen Zhen: 0755-21913499
Email:sales@sanxi-pro.com






