Manufacturer No:GLCM236 SR2CE
Manufacturer:Intel
Type:Chipsets
Description:Chipsets
RFQ

CLOSE
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer: | Intel |
| Product Category: | Chipsets |
| RoHS: | Details |
| Product: | Mobile Chipsets |
| Type: | PCH |
| Code Name: | Skylake |
| Mounting Style: | SMD/SMT |
| Chipset Series: | C230 |
| Embedded Options: | Embedded |
| Integrated Graphics: | With Graphics |
| Brand: | Intel |
| Length: | 23 mm |
| Moisture Sensitive: | Yes |
| Number of Displays Supported: | 3 |
| Number of Memory Channels: | 2 Channel |
| Number of SATA Ports: | 8 |
| Number of USB Ports: | 14 |
| Operating Supply Voltage: | 900 mV to 3.46 V |
| Packaging: | Reel |
| Packaging: | Cut Tape |
| Packaging: | Reel |
| PCIe Configurations: | 20 Lane x1 x2 x4 |
| PCIe Revision: | Revision 3.0 |
| Product Type: | Chipsets |
| other: | 725 |
| Subcategory: | Chipsets |
| TDP - Max: | 3.67 W |
| USB Revision: | Revision 3.0 |
| Width: | 23 mm |
| Part # Aliases: | 943519 |
HOTGLHM170 SR2C4
Brand:Intel
FH82HM370 S R40B
Brand:Intel
VRX517B1VC
Brand:MaxLinear
NQ5000X3 S L9LV
Brand:Intel
FH82Q370 S R404
Brand:Intel
GLC232 S R2CB
Brand:Intel
FH82HM470 S RH15
Brand:Intel
GLQM170 SR2C3
Brand:Intel
NQ5000X S L96T
Brand:Intel
FH82Q470 S RH1A
Brand:Intel
Hong Kong: 852-26713361
Shen Zhen: 0755-21913499
Email:sales@sanxi-pro.com






