Manufacturer No:BD82QS67 S LHAG
Manufacturer:Intel
Type:Chipsets
Description:Chipsets QS67 Express Chipset Mobile FCBGA-1071
RFQ

CLOSE
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer: | Intel |
| Product Category: | Chipsets |
| RoHS: | Details |
| Series: | QS67 |
| Product: | Mobile Chipsets |
| Type: | PCH |
| Package / Case: | FCBGA-1071 |
| Code Name: | Cougar Point |
| Mounting Style: | SMD/SMT |
| Chipset Series: | QS67 |
| Embedded Options: | Non-Embedded |
| Integrated Graphics: | With Graphics |
| Brand: | Intel |
| Graphics Output: | CRT DisplayPort DVI HDMI LVDS SDVO |
| Length: | 22 mm |
| Maximum Operating Temperature: | + 104 C |
| Moisture Sensitive: | Yes |
| Number of Displays Supported: | 2 |
| Number of SATA Ports: | 6 |
| Number of USB Ports: | 14 |
| Packaging: | Reel |
| PCIe Configurations: | 8 Lanes x1 x2 x4 |
| PCIe Revision: | Revision 2.0 |
| Product Type: | Chipsets |
| other: | 800 |
| Subcategory: | Chipsets |
| TDP - Max: | 3.4 W |
| USB Revision: | Revision 2.0 |
| Width: | 22 mm |
| Part # Aliases: | 909785 |
HOT
LE82Q963 S LJAD
Brand:Intel
VRX618B1MC
Brand:MaxLinear
FH82W480E S RJ7Y
Brand:Intel
VRX518B1VC
Brand:MaxLinear
VRX517B1VC
Brand:MaxLinear
BD82QS67 S LJ4K
Brand:Intel
DH82C222 S R13F
Brand:Intel
BD82HM67 S LH9C
Brand:Intel
GLH110 S R2CA
Brand:Intel
NQ5000X S L96T
Brand:Intel
Hong Kong: 852-26713361
Shen Zhen: 0755-21913499
Email:sales@sanxi-pro.com






