Manufacturer No:B33331I6105J080
Manufacturer:TDK
Type:Film Capacitors
Description:Film Capacitors 1uF 450VDC Al 30x55 S2 2+2
RFQ

CLOSE
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer: | TDK |
| Product Category: | Film Capacitors |
| RoHS: | Details |
| Series: | B33331* |
| Termination Style: | Quick Connect |
| Product: | AC and Pulse Film Capacitors |
| Dielectric: | Polypropylene (PP) |
| Capacitance: | 1 uF |
| Voltage Rating AC: | 450 VAC |
| Minimum Operating Temperature: | - 40 C |
| Maximum Operating Temperature: | + 85 C |
| Length: | 73 mm |
| Height: | 55 mm |
| Packaging: | Bulk |
| Brand: | EPCOS / TDK |
| Capacitance - nF: | 1000 nF |
| Diameter: | 30 mm |
| Life: | 10000 Hours |
| Product Type: | Film Capacitors |
| other: | 100 |
| Subcategory: | Capacitors |
| Type: | Motor Run Capacitor |
| Part # Aliases: | B33331I6105J80 |
HOT
875575957003
Brand:Wurth Elektronik

MAL220212152E3
Brand:Vishay

PEG227HLQ4710QE4
Brand:KEMET

EZP-V70126LTU
Brand:Panasonic

C0402C103K1RACAUTO
Brand:KEMET

C0603C104K1RACAUTO
Brand:KEMET

GRM0115C1E151JE01L
Brand:Murata Electronics

GRT155D70J475ME13D
Brand:Murata Electronics

72SXE82M+T
Brand:Panasonic

CKC21C822FEGACAUTO
Brand:KEMET
Hong Kong: 852-26713361
Shen Zhen: 0755-21913499
Email:sales@sanxi-pro.com






