Manufacturer No:IQS228B00000000TSR
Manufacturer:Azoteq
Type:Touch Sensors
Description:Capacitive Touch Sensors
RFQ

CLOSE
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer: | Azoteq |
| Product Category: | Capacitive Touch Sensors |
| RoHS: | Details |
| Sensor Type: | Button Proximity |
| Number of Channels: | 1 Channel |
| Interface Type: | I2C |
| Package / Case: | TSOT-23-6 |
| Dimensions: | 3 mm L x 1.7 mm W x 1 mm H |
| Minimum Operating Temperature: | - 40 C |
| Maximum Operating Temperature: | + 85 C |
| Packaging: | Reel |
| Packaging: | Cut Tape |
| Packaging: | Reel |
| Brand: | Azoteq |
| Height: | 1 mm |
| Length: | 3 mm |
| Operating Supply Voltage: | 3.3 V |
| Product Type: | Touch Sensors |
| other: | 3000 |
| Subcategory: | Sensors |
| Supply Voltage - Max: | 3.6 V |
| Supply Voltage - Min: | 1.8 V |
| Termination Style: | SMD/SMT |
| Width: | 1.7 mm |
HOT
MTCH102T-I/MU
Brand:Microchip Technology

FDC1004DSCJ
Brand:Texas Instruments

CAP1188-1-CP-TR
Brand:Microchip Technology

MSP430FR2675TRHBT
Brand:Texas Instruments

CPT112S-A02-GU
Brand:Silicon Labs

AT42QT1011-TSHR
Brand:Microchip Technology

MTCH108-I/GZ
Brand:Microchip Technology

FDC1004DGSR
Brand:Texas Instruments

FDC1004DSCR
Brand:Texas Instruments

IQS7222B102QNR
Brand:Azoteq
Hong Kong: 852-26713361
Shen Zhen: 0755-21913499
Email:sales@sanxi-pro.com






