Manufacturer No:FDC1004DGSR
Manufacturer:Texas Instruments
Type:Touch Sensors
Description:Capacitive Touch Sensors 4-Ch 16-bit capacitance to digital converter with active shield driver 10-VSSOP -40 to 125
RFQ

CLOSE
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer: | Texas Instruments |
| Product Category: | Capacitive Touch Sensors |
| RoHS: | Details |
| Sensor Type: | Capacitance-to-Digital Converter |
| Number of Channels: | 4 Channel |
| Interface Type: | I2C |
| Package / Case: | MSOP-10 |
| Dimensions: | 3.1 mm L x 3.1 mm W x 1.1 mm H |
| Minimum Operating Temperature: | - 40 C |
| Maximum Operating Temperature: | + 125 C |
| Packaging: | Reel |
| Packaging: | Cut Tape |
| Packaging: | Reel |
| Brand: | Texas Instruments |
| Height: | 1.1 mm |
| Length: | 3.1 mm |
| Mounting Style: | SMD/SMT |
| Operating Supply Voltage: | 3.3 V |
| Product Type: | Touch Sensors |
| Series: | FDC1004 |
| other: | 3500 |
| Subcategory: | Sensors |
| Termination Style: | SMD/SMT |
| Width: | 3.1 mm |
| Unit Weight: | 0.000917 oz |
HOT
MTCH102T-I/MS
Brand:Microchip Technology

FDC1004QDGSRQ1
Brand:Texas Instruments

IQS227D00000000DNR
Brand:Azoteq

IQS323001DNR
Brand:Azoteq

IQS227D00400008DNR
Brand:Azoteq

IQS211B00000000DNR
Brand:Azoteq

AT42QT1245-MU
Brand:Microchip Technology

AT42QT2120-XU
Brand:Microchip Technology

IQS231B00000000TSR
Brand:Azoteq

AT42QT1481-AU
Brand:Microchip Technology
Hong Kong: 852-26713361
Shen Zhen: 0755-21913499
Email:sales@sanxi-pro.com






