Manufacturer No:CAP1296-1-AIA-TR
Manufacturer:Microchip
Type:Touch Sensors
Description:Capacitive Touch Sensors 6 Channel Capacitive Touch Sensor
RFQ

CLOSE
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer: | Microchip |
| Product Category: | Capacitive Touch Sensors |
| RoHS: | Details |
| Sensor Type: | Button Proximity |
| Number of Channels: | 6 Channel |
| Interface Type: | I2C SMBus |
| Package / Case: | DFN-10 |
| Minimum Operating Temperature: | 0 C |
| Maximum Operating Temperature: | + 85 C |
| Packaging: | Reel |
| Packaging: | Cut Tape |
| Packaging: | Reel |
| Brand: | Microchip Technology |
| Length: | 3 mm |
| Operating Supply Voltage: | 3.3 V 5 V |
| Product Type: | Touch Sensors |
| Series: | CAP1296 |
| other: | 5000 |
| Subcategory: | Sensors |
| Termination Style: | SMD/SMT |
| Width: | 3 mm |
| Unit Weight: | 0.000977 oz |
HOTAT42QT1070-SSU
Brand:Microchip Technology

IQS231B00000000CSR
Brand:Azoteq

MTCH105-I/ML
Brand:Microchip Technology

AT42QT2640-AU
Brand:Microchip Technology

AT42QT1481-ANR
Brand:Microchip Technology

AT42QT2120-XUR
Brand:Microchip Technology

AT42QT1481-AUR
Brand:Microchip Technology
DPC-2A25E
Brand:IDEC

IQS211B00000000DNR
Brand:Azoteq

FDC1004DSCR
Brand:Texas Instruments
Hong Kong: 852-26713361
Shen Zhen: 0755-21913499
Email:sales@sanxi-pro.com






