Manufacturer No:IQS227D00400008DNR
Manufacturer:Azoteq
Type:Touch Sensors
Description:Capacitive Touch Sensors Capacitive Touch Sensors 1 CH Capacitive Touch & Proximity Sensor
RFQ

CLOSE
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer: | Azoteq |
| Product Category: | Capacitive Touch Sensors |
| RoHS: | Details |
| Sensor Type: | Button Proximity |
| Number of Channels: | 1 Channel |
| Interface Type: | I2C |
| Package / Case: | DFN-6 |
| Dimensions: | 3 mm x 2.5 mm x 0.75 mm |
| Minimum Operating Temperature: | - 40 C |
| Maximum Operating Temperature: | + 85 C |
| Packaging: | Reel |
| Packaging: | Cut Tape |
| Brand: | Azoteq |
| Height: | 0.75 mm |
| Length: | 3 mm |
| Operating Supply Voltage: | 2.4 V to 5.5 V |
| Product Type: | Touch Sensors |
| other: | 6000 |
| Subcategory: | Sensors |
| Supply Voltage - Max: | 5.5 V |
| Supply Voltage - Min: | 2.4 V |
| Termination Style: | SMD/SMT |
| Width: | 2.5 mm |
HOT
CAP1298-1-SL-TR
Brand:Microchip Technology
IQS7222A001QNR
Brand:Azoteq

IQS211B00000000DNR
Brand:Azoteq

AT42QT1012-TSHR
Brand:Microchip Technology

CAP1128-1-BP-TR
Brand:Microchip Technology

MTCH105-I/ST
Brand:Microchip Technology

CAP1208-1-SL
Brand:Microchip Technology

FDC1004QDGSTQ1
Brand:Texas Instruments

BU21182FS-E2
Brand:ROHM Semiconductor

IQS227B00000000CSR
Brand:Azoteq
Hong Kong: 852-26713361
Shen Zhen: 0755-21913499
Email:sales@sanxi-pro.com






