Manufacturer No:CPT112S-A02-GU
Manufacturer:Silicon Laboratories
Type:Touch Sensors
Description:Capacitive Touch Sensors 12 channel capacitive touch controller I2C interface buttons/slider
RFQ

CLOSE
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer: | Silicon Laboratories |
| Product Category: | Capacitive Touch Sensors |
| RoHS: | Details |
| Sensor Type: | Button Slider |
| Number of Channels: | 12 Channel |
| Interface Type: | I2C |
| Package / Case: | QSOP-24 |
| Dimensions: | 8.65 mm x 3.9 mm x 1.75 mm |
| Temperature Range: | - 40 C to + 85 C |
| Minimum Operating Temperature: | - 40 C |
| Maximum Operating Temperature: | + 85 C |
| Packaging: | Tube |
| Brand: | Silicon Labs |
| Height: | 1.75 mm |
| Length: | 8.65 mm |
| Mounting Style: | PCB Mount |
| Operating Supply Voltage: | 2.4 V |
| Product Type: | Touch Sensors |
| Series: | CPT112S |
| other: | 56 |
| Subcategory: | Sensors |
| Supply Voltage - Max: | 3.6 V |
| Supply Voltage - Min: | 1.8 V |
| Termination Style: | SMD/SMT |
| Width: | 3.9 mm |
| Unit Weight: | 0.164083 oz |
HOT
IQS228B00000000DNR
Brand:Azoteq
IQS7211A101QNR
Brand:Azoteq

MSP430FR2675TRHBR
Brand:Texas Instruments
IQS7225A001QNR
Brand:Azoteq

AT42QT2120-SUR
Brand:Microchip Technology

AT42QT1481-ANR
Brand:Microchip Technology

BU21182FS-E2
Brand:ROHM Semiconductor

CAP1208-1-SL-TR
Brand:Microchip Technology

QT60240-ISG
Brand:Microchip Technology

IQS323001CSR
Brand:Azoteq
Hong Kong: 852-26713361
Shen Zhen: 0755-21913499
Email:sales@sanxi-pro.com






