Manufacturer No:CAP1208-1-A4-TR
Manufacturer:Microchip
Type:Touch Sensors
Description:Capacitive Touch Sensors 8-Channel Capacitive Touch Sensor
RFQ

CLOSE
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer: | Microchip |
| Product Category: | Capacitive Touch Sensors |
| RoHS: | Details |
| Number of Channels: | 8 Channel |
| Interface Type: | I2C |
| Package / Case: | QFN-16 |
| Minimum Operating Temperature: | - 40 C |
| Maximum Operating Temperature: | + 125 C |
| Packaging: | Reel |
| Packaging: | Cut Tape |
| Packaging: | Reel |
| Brand: | Microchip Technology |
| Length: | 3 mm |
| Moisture Sensitive: | Yes |
| Operating Supply Voltage: | 3.3 V 5 V |
| Product Type: | Touch Sensors |
| other: | 5000 |
| Subcategory: | Sensors |
| Termination Style: | SMD/SMT |
| Width: | 3 mm |
| Unit Weight: | 0.006710 oz |
HOTIQS7211A101CSR
Brand:Azoteq

CAP1203-1-SN-TR
Brand:Microchip Technology
AT42QT1070-SSU
Brand:Microchip Technology

AT42QT1010-MAHR
Brand:Microchip Technology

AT42QT1481-ANR
Brand:Microchip Technology

AT42QT2160-MMUR
Brand:Microchip Technology

IQS211B00000000TSR
Brand:Azoteq
AT42QT1050-MMH
Brand:Microchip Technology

MSP430FR2675TRHAR
Brand:Texas Instruments

CAP1293-1-SN-TR
Brand:Microchip Technology
Hong Kong: 852-26713361
Shen Zhen: 0755-21913499
Email:sales@sanxi-pro.com






