Manufacturer No:IQS323001CSR
Manufacturer:Azoteq
Type:Touch Sensors
Description:Capacitive Touch Sensors 3 Channel Self-Capacitive / 3 Channel Mutual-Capacitive / 2 Channel Inductive sensing controller with Touch and Proximity user interfaces
RFQ

CLOSE
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer: | Azoteq |
| Product Category: | Capacitive Touch Sensors |
| RoHS: | Details |
| Sensor Type: | Controller |
| Number of Channels: | 3 Channel |
| Interface Type: | I2C |
| Package / Case: | WLCSP-11 |
| Dimensions: | 1.48 mm x 1.08 mm x 0.345 mm |
| Temperature Range: | - 40 C to + 85 C |
| Minimum Operating Temperature: | - 40 C |
| Maximum Operating Temperature: | + 85 C |
| Packaging: | Reel |
| Packaging: | Cut Tape |
| Brand: | Azoteq |
| Operating Supply Voltage: | 1.71 V to 3.5 V |
| Product Type: | Touch Sensors |
| Series: | IQS323 |
| other: | 3000 |
| Subcategory: | Sensors |
| Supply Voltage - Max: | 3.5 V |
| Supply Voltage - Min: | 1.71 V |
| Termination Style: | SMD/SMT |
HOT
MTCH105-I/ST
Brand:Microchip Technology

QT60326-ASG
Brand:Microchip Technology

QT60240-ISG
Brand:Microchip Technology

IQS228B00000000DNR
Brand:Azoteq

BU21182FS-E2
Brand:ROHM Semiconductor

CAP1293-1-AC3-TR
Brand:Microchip Technology

MTCH6301T-I/PT
Brand:Microchip Technology

IQS228B00000000TSR
Brand:Azoteq

CAP1106-1-AIA-TR
Brand:Microchip Technology

CAP1208-1-SL-TR
Brand:Microchip Technology
Hong Kong: 852-26713361
Shen Zhen: 0755-21913499
Email:sales@sanxi-pro.com






