Manufacturer No:MTCH108-I/SS
Manufacturer:Microchip
Type:Touch Sensors
Description:Capacitive Touch Sensors Proximity/Touch Controller 8 Chan
RFQ

CLOSE
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer: | Microchip |
| Product Category: | Capacitive Touch Sensors |
| RoHS: | Details |
| Sensor Type: | Controller |
| Number of Channels: | 8 Channel |
| Package / Case: | SSOP-20 |
| Dimensions: | 7.2 mm L x 5.3 mm W x 1.75 mm H |
| Minimum Operating Temperature: | - 40 C |
| Maximum Operating Temperature: | + 85 C |
| Packaging: | Tube |
| Brand: | Microchip Technology |
| Height: | 1.75 mm |
| Length: | 7.2 mm |
| Moisture Sensitive: | Yes |
| Mounting Style: | SMD/SMT |
| Operating Supply Voltage: | 3.6 V |
| Product Type: | Touch Sensors |
| other: | 67 |
| Subcategory: | Sensors |
| Termination Style: | SMD/SMT |
| Width: | 5.3 mm |
| Unit Weight: | 0.005291 oz |
HOT
MTCH6301T-I/ML
Brand:Microchip Technology

AT42QT2120-SUR
Brand:Microchip Technology

MTCH108-I/SS
Brand:Microchip Technology
AT42QT1070-SSU
Brand:Microchip Technology

QT60160-ISG
Brand:Microchip Technology

QT60240-ISG
Brand:Microchip Technology

MSP430FR2675TRHAR
Brand:Texas Instruments

CAP1293-1-AC3-TR
Brand:Microchip Technology

MTCH108T-I/SS
Brand:Microchip Technology

IQS227D00400008DNR
Brand:Azoteq
Hong Kong: 852-26713361
Shen Zhen: 0755-21913499
Email:sales@sanxi-pro.com






