Manufacturer No:218876-0064
Manufacturer:Molex
Type:Board to Board & Mezzanine Connectors
Description:Board to Board & Mezzanine Connectors .35MM 5G MMWAVE RF FLEX REC
RFQ

CLOSE
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer: | Molex |
| Product Category: | Board to Board & Mezzanine Connectors |
| RoHS: | Details |
| Product: | Receptacles |
| Number of Positions: | 6 Position |
| Pitch: | 0.35 mm |
| Number of Rows: | 2 Row |
| Termination Style: | Solder |
| Mounting Angle: | Vertical |
| Current Rating: | 300 mA 1 A |
| Voltage Rating: | 50 V |
| Minimum Operating Temperature: | - 40 C |
| Maximum Operating Temperature: | + 85 C |
| Contact Plating: | Gold |
| Contact Material: | Copper Alloy |
| Housing Material: | Liquid Crystal Polymer (LCP) |
| Series: | 218876 |
| Packaging: | Reel |
| Packaging: | Cut Tape |
| Brand: | Molex |
| Mounting Style: | PCB Mount |
| Product Type: | Board to Board & Mezzanine Connectors |
| other: | 22000 |
| Subcategory: | Board to Board & Mezzanine Connectors |
| Tradename: | 5G mmWave |
| Part # Aliases: | 2188760064 02188760064 218876-0064-TR1000 |
HOT
10164227-0801A1RLF
Brand:Amphenol FCI

10162688-205202CLF
Brand:Amphenol FCI

171090-8402
Brand:Molex

10162582-1134121LF
Brand:Amphenol FCI

QMS-052-06.75-L-D-A
Brand:Samtec

ADM6-30-01.5-S-4-2-A-TR
Brand:Samtec

SEAM-50-02.0-S-10-2-A-K-TR
Brand:Samtec

171090-8401
Brand:Molex

FT5-30-03.0-L-DV-TH-P-TR
Brand:Samtec

SEAM8-50-S02.0-S-10-3
Brand:Samtec
Hong Kong: 852-26713361
Shen Zhen: 0755-21913499
Email:sales@sanxi-pro.com






