Manufacturer No:RPB-1600-48
Manufacturer:MEAN WELL
Type:Battery Chargers
Description:Battery Chargers 27.5A 47.5-58.8Vout Battery Charger
RFQ

CLOSE
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer: | MEAN WELL |
| Product Category: | Battery Chargers |
| RoHS: | Details |
| Chemistry: | Sealed Lead Acid |
| Output Voltage: | 48 V |
| Output Current: | 27.5 A |
| Brand: | MEAN WELL |
| Number of Batteries: | 1 Battery |
| Product Type: | Battery Chargers |
| Series: | RPB |
| other: | 6 |
| Subcategory: | Battery |
| Unit Weight: | 4 lbs |
HOT
NPB-450-12
Brand:MEAN WELL

GC160A24-R7B
Brand:MEAN WELL
034052
Brand:Power-Sonic

RRC-SBC2037
Brand:RRC Power Solutions

NPP-750-12
Brand:MEAN WELL

GC160A24-AD1
Brand:MEAN WELL
BQ25306RTER
Brand:Texas Instruments

79540-5067
Brand:Molex

RRC-SMB-UBC
Brand:RRC Power Solutions
ENC-120-24
Brand:MEAN WELL
Hong Kong: 852-26713361
Shen Zhen: 0755-21913499
Email:sales@sanxi-pro.com






